![](http://www.fastbio.gr/wp-content/uploads/2017/12/FastBio_Natalia_Tozakidou_Photo-e1513242783519-768x1024.jpeg)
Ναταλία Τοζακίδου
Τελειόφοιτη φοιτήτρια του τμήματος Διατροφής & Διαιτολογίας της Θεσσαλονίκης.
Η Ναταλία Τοζακίδου είναι Διαιτολόγος-Διατροφολόγος τελειόφοιτος του τμήματος Διατροφής & Διαιτολογίας του Αλεξάνδρειου Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος Θεσσαλονίκης (ΑΤΕΙΘ), με άριστη γνώση Γαλλικών & Αγγλικών καθώς και πολύ καλής Ισπανικών.
Πραγματοποίησε την πρακτική της άσκηση μέσω του προγράμματος Erasmus+ στη Λιλ της Γαλλίας (Université de Lille 1: Sciences et Technologies) όπου και εκπόνησε την πτυχιακή της εργασία με θέμα τα λειτουργικά τρόφιμα, με τον καθηγητή Nour-Eddine Chihib.
Οι διαταραχές πρόσληψης τροφής καθώς και η τεχνολογία τροφίμων ανήκουν στα άμεσα ενδιαφέροντά της για μεταπτυχιακές σπουδές.